Ümraniye Tatil

Ümraniye Tatil

 

Ümraniye Tatil Bölgesi Hakkında

 Ümraniye, İstanbul'da bir ilçe olmakla birlikte her yıl büyük yatırımlar yapılmaktadır. Konut projeleri ile öne çıkan ilçe, Türkiye'nin her yerinden gelen insanlara tatil imkanı sunmaktadır. Rahat bir konaklama imkanı sunan ümraniye tatil bölgesi, eğlence yönünden sınırsız hizmet vermektedir. Uzun yapılardan oluşan ilçede, tatil yapmak isteyen kişilere yetecek kadar otel ve oda vardır. Yöresel lezzetler denemeyi seven kişiler, ümraniye tatil ile yöresel lezzetleri sonuna kadar yaşayabilmektedir. Otopark imkanı ile tatil için ilçeye gelen insanlar, arabalarını rahat ve güven içerisinde park edebilmektedir. Sakin bir ilçe olan Ümraniye, her yere rahatça ulaşım sağlamaktadır. İlçede yaşanan anlık gelişmeler ile tatil harika bir boyut alır.

 

 Tatilini son dakikaya bırakan kişiler, ufak bir valiz ile ümraniye tatil bölgesine gelebilmektedir. Ufacık bir stres yüklemeden tatilinin keyfini çıkaran kişiler, aldıkları hizmete tam not vermiştir. Ümraniye, buram buram tarih kokmaktadır ve gezilecek yer anlamında oldukça zengindir. Tatile gelen insanları düşlere ve düşüncelere sürükleyecek güzelliktedir. Popüler bir tatil bölgesi olmasa da, eğlence anlamında insanların beklentilerini karşılamaktadır. Gündüz ilçede gezmek oldukça kolay olduğu gibi akşam geç saatlere kadar da gezilebilmektedir. Belirli bir bütçeye sahip aileler için ümraniye tatil bölgesi uygundur. Her şey dahil otelleri ile ideal bir tatil yeridir. Aşırı para harcamak istemeyen kişiler, tatilin keyfini çıkarırken bütçelerini de sarsmazlar.

 

 Ümraniye Tatil Seçenekleri

 

 Moda ile iç içe yaşayan kişiler, Ümraniye bölgesindeki sokak ikonlarını gördükçe nutku açılır. Sanat fuarlarını seven insanlar için belirli bölgelerde sanat fuarları vardır ve sanat fuarını gezerken yeni insanlarla tanışılabilmektedir. Çok yoğun ve yorucu geçen tatiller yerine daha sakin ve insanın yorgunluğunu alan ümraniye tatil bölgesi tercih edilmelidir. Her daim şık ve bakımlı olan sokakları ile işinden kopmak istemeyen insanlar, şehrin dışına da çıkmamış olur. Havuz eğlencesi ile sınırlı kalmayan kişiler, ilçeyi gezdikçe yeni yerler keşfeder. Ulaşım bütün semtlere kolaydır ve metroya oldukça yakındır. Birçok nokta ile buluşan bu ilçede yabancılar için kilise gibi ibadethaneler vardır.

 

 Gecenin bir yarısı hastalanan biri için hastane oldukça yakın bir mevkidedir ve hastalanan kişi birkaç dakika içinde hastaneye getirilmektedir. Oksijeni bol olan ümraniye tatil bölgesinde, dilenilen lokasyona en kısa süre içerisinde ulaşılır. Spor salonu, havuz ve market gibi tesisler, insanların hizmetine sunulmuştur. Güvenlik önlemleri son derece gelişmiştir ve herhangi bir maddi kayıp yaşanmamaktadır. Kameralar ile 7 gün 24 saat tatil bölgesi izlenmektedir ve herhangi bir durumda kameralar kontrol edilebilmektedir. Düzenli olan ümraniye tatil bölgesi, oldukça temizdir. Maddi açıdan bir avantaj olan bu tatil bölgesi, yaşam kalitesi ile dikkat çekmektedir. Alışveriş alternatifi için AVM bulunmaktadır ve tatil bölgesine oldukça yakın bir yerdedir.

 

 Ümraniye Tatil Bölgesinde Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Yeterli büyüklükte olan oteller, müşterilerin daha fazla hoşuna gitmektedir. Kapasitenin yeterli olması ve resepsiyonun iyi kalitede hizmet vermesi oldukça önemlidir. Lobiler, rahat bir oturma planı ile düzenlenmesi gerekir. Açık büfe hizmeti bulunması gerekir ve geç saatlere kadar sürmelidir. İlk yardım malzemelerinin bulunduğu, bağlantılı telefon hizmeti verildiği, iklim koşulları gözetilerek odaların klimalı olduğu oteller tatil için gelen müşteriler için daha uygundur. Her odada saç kurutma makinesinin, içecek hizmetinin ve televizyon olmasının otelin prestijini etkilediği bilinmektedir. Otellerin prestijine dikkat eden müşteriler, otelde mini bar ve yüzme havuzu aramaktadır. Rezervasyon işleminin bilgisayar ile yapıldığı oteller gerçek anlamda niteliklidir.

 

 Oda servisi geç saatlere kadar hizmet etmelidir. Açık yüzme havuzu gibi kapalı yüzme havuzu da bulunan oteller ümraniye tatil bölgesi içinde daha fazla kişiyi ağırlamaktadır. Türk mutfağının lezzetlerinin yanı sıra yabancı ülkelerin mutfaklarından da tatlar ortaya koyan oteller daha fazla dikkat çeker. Odaların her birinde priz ve boy aynası bulunmalıdır. Tek kullanımlık terlik bulunması, müşterilerin sağlığı için önemli bir detaydır. Çamaşır yıkama ve ütüleme hizmeti ile otelde kalan müşterileri temiz bir şekilde yıkanır ve ütülenir. Kıymetli eşyaları bulunan kişilerin, gönül rahatlığına kavuşması için bir kasa bulunmaktadır. Eğitimli personeller, her konuda otele gelen kişilere yardımcı olmaktadır.

 

 Ümraniye Tatil Bölgesine Gelecek Kişilere Ufak İpuçları

 

 Ümraniye bölgesi sürekli gelişmekte olup yakın zamanda herkesin gitmekten keyif alacağı bir tatil beldesine dönüşecektir. Buraya şehir dışından gelen insanlar, İstanbul'u ve ilçeyi hatırlatacak sembolik eşyalar satın alabilir. Son yıllarda birçok İstanbul semtini sollayan Ümraniye, rengarenk mekanları ile buraya gelecek kişileri büyülemektedir. Renkli fotoğraf karelerinin çekildiği Ümraniye, harika butikler ile alışverişe yeni boyut kazandırır. Az sayıdaki otel odaları ile aradıkları o huzura kavuşmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir yerdir. Mutluluk garantisi veren bölge, çeşitli kültürlerin lezzetlerini de tattırmaktadır. İstanbul'da alternatif yer arayan kişiler, Ümraniye bölgesini keşfetmiş ve tatilin keyfini çıkarmıştır. Gündüz şehirde dolaşan kişiler gece eğlence mekanlarında eğlenebilmektedir.

 

 Her konsepte ve zevke hitap eden Ümraniye, yaz mevsimi için uygun olduğu gibi kış aylarında da birçok insanı ağırlamaktadır. Şirin sokakları ve konuksever mekanları ile aranılan, özlenilen İstanbul'dan kesitler sunmaktadır. Sakin ve sessizliği ile huzurlu bir tatil imkanı veren Ümraniye, uğrak yerlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Yemyeşil doğası ve muhteşem güzellikleri ile her yaştan insanı etkileyebilmektedir. Sessiz sedasız, kalabalıktan uzak bir yerde tatil yapmak isteyenler için aradıkları niteliktedir. Son yıllarda artan popülaritesi ile Ümraniye, binlerce şehirli insanı ağırlamaktadır. Her türlü doğal ürünün satıldığı mekanlar ile karşılaşmak olasıdır. Uzun tatil yapmak isteyen kişileri ağırladığı gibi kısa süreli tatil yapmak isteyen kişilere de ev sahipliği yapmaktadır.

 

 Tatil İçin En Çok Tercih Edilen Ümraniye Tatil Bölgesi Otelleri

 

 Güzelliklerinin say say bitmediği Ümraniye, çarşısı ve pazarı ile tam bir tatil yeridir. Dillere destan güzellikte olan semt, kültürü ve güzelliği ile insanların aradıkları huzuru bulmasını sağlıyor. Tatil keyfi yapmak isteyenler, kaldıkları otelde evdeki kadar rahat etmek isterler. Bir coğrafyanın ve kültürün içinde kalan oteller, daha fazla tercih edilir. Zengin aktivite imkanı sunan oteller, daha fazla kişiyi ağırlar. Oteller ne kadar eksiksiz hizmet anlayışı sunarsa, Ümraniye bölgesine tatil için gelen insanları o kadar fazla konuk eder. Misafirlerin takdirini kazanan oteller, şehir içi ulaşım sağlamaktadır.

 

 Her türlü hizmete ve detaya önem veren oteller, müşterilerden tam not alır. Misafirlerin çocukları içinde aktivite seçenekleri bulunur. Eğlenceli dakikalar geçirmek isteyen tatil sakinleri, otelde aradıklarını bulmaktadır. Özel terası ile semte kuş bakışı bakma imkanı verir. Sauna ve hamam özellikleri olan oteller, Ümraniye bölgesinde hizmet vermektedir. Mahremiyete önem veren kişiler için arzu ederlerse ebeveyn odası hizmete sunulmaktadır. Bu odaların maliyetlerinin uygun olmasına, müşterilerin bütçelerini sarsmamak için dikkat edilir. Çam alanları ve doğal güzellik manzaraları ile otele gelen müşterileri büyülemektedir. Tatil boyunca aktivite yapmaya önem veren kişiler, semtin içinde eğlenebildikleri gibi otele geldiklerinde de sınırsız bir eğlence anlayışı ve hizmeti ile eğlenebilmektedir.