Ümraniye Vize

Ümraniye Vize

 

             Bir kuş kadar özgür olmak, istediğiniz her yere gidebilmek desek ne derdiniz. Her insanın hayalidir, canı sıkılınca ya da herhangi bir basit günde kafasının estiği bir yere çekip gitmek. Özellikle yurtdışı seyahatler çoğu zaman tamamen hayalden öteye geçemezler. Bu hayallerin öylece kalmasının birçok farklı etmeni vardır; zaman yetersizliği, maliyet sorunları, ve siyasi nedenler. Siyasi nedenlerden kasıt ise vize ve pasaport işlemleridir. Günümüzde pasaport işlemleri oldukça basit bir şekilde yapılabilmekte ve her talep eden insan pasaport sahibi olabilmekte. Fakat söz konusu vize olunca işler biraz daha karmaşıklaşmakta.

 

            Gidilecek veya gidilmesi planlanan ülkenin koşulları ve kriterlerine uygun olabilmek, o ülkede kaçak bir şekilde yaşamak istemediğinizi garanti edebilmek, gidilmesi plan edilen ülke ile sizin ülkenizde diplomatik bir anlaşmazlığın olmaması ve daha onlarca alt başlık. Bunların hepsi ve daha fazlası sizin vize almanızda göz önünde bulundurulan kriterler. Peki bunca şey varken nasıl en kolay yoldan vize alabiliriz diyorsanız cevabı çok basit olacaktır. Tabi ki vize işlem ve takip ofisleri. Bu ofisler sizin adınıza neredeyse bütün takip ve başvuru işlemlerini yapmakta ve vize alamama riskinizi en aza indirgemeye çalışmaktadır. Birçok semtte bulunan bu ofislerin yaygın olarak toplandığı ve en bilinir ofislerin bulunduğu semt ise Ümraniye vize ofisleridir.

 

 Farklı Bir Hayata Açılan kapı

 

            Dünyanın dört bir yanına seyahat edebilmek kendi ile birlikte birçok avantaj getirebilmekte. Bu avantajlar hem maddi hem de manevi olabilmektedir. Dünyanın her yerine seyahat edebilerek elde ettiğiniz bu avantajlardan söz etmek gerekir ise listenin en başını tabi ki iş olanakları alacaktır. İstediğiniz herhangi bir ülkeye seyahat edebilmek, ve bu ülkede rahat bir şekilde dolaşabilmek size rakiplerinize kıyasla daha fazla iş olanağı sağlayacaktır. Bunun yanında eğer diplomatik bir kişi iseniz aynı şekilde dünyanın her yerine rahat bir şekilde yolculuk edebiliyor olmanız gerekir. BU bağlamda sizin için önemli olan her hangi bir ülkenin vizesini rahat bir şekilde alabilmektedir. Birçok farklı vize türünün bulunduğu günümüz dünyasında yapacağınız vize başvurularında size Ümraniye vize ofisleri beklemediğiniz kadar yardımcı olacaktır.

 

 Vize Türleri

 

            Ulular arası seyahattin en büyük sorunları olan vizeler birçok farklı türe sahiptir. Bu vize türlerinde farklılık insanların statü ve tüzel kişilikleriyle ilgilidir. Bu türler ve özellikleri kendi aralarında da farklı gruplar halinde bulunmakta ve şöyle sıralanmaktadır;

 

 -A Vize Türü

 

            Bu vize türü diplomatlar, büyükelçiler ve diğer siyasi kişilere verilmektedir. A vize türünün de A1, A2 ve A3 olmak üzere alt türleri bulunmaktadır ve bu alt türlerden diplomat, büyükelçi ve diğer siyasi kişilerin aileleri ve yakın çalışanları yararlanmaktadır.

 

 -B Vize Türü

 

            Bu tür turist vizesi türüdür. B vize türü turistik amaçlarla yapılacak olan seyahatler için verilmektedir. BU türün iki alt türü bulunmaktadır. B1 ve B2 olan alt türlerde B1 vizesi; iş amaçlı turist vizesi, B2 vizesi; eğlence ve gezi amaçlı turist vizesi olarak verilmektedir.

 

 

 -C Vize Türü

 

            C vize türü geçiş vizesi olarak adlandırılmaktadır. Bu vize türünde eğer gidilecek olan ülkeye seyahat sırasında başka bir ülkenin sınırları içinden geçilecek ise gereklidir. C vizesinin alt türleri ; C1,C2,C3,C4 tür. Bu alt türler sırasıyla; Amerika bağlantılı seyahatler, Birleşmiş milletler bağlantılı seyahatler, Geçiş yapan hükümet yetkilileri ve vizesiz geçiş amacıyla verilmektedir.

 

 -H Vize Türü

 

            Bu vize türü ise yurtdışında herhangi bir ülkede çalışacak olan profesyonel geçici işçilere, mankenlere, üç yıldan az olmak kaydı ile hemşirelere, mevsimlik tarım işçilerine ve stajyerlere verilir. H vize türünün alt türleri ise H1-B, H1-C, H2-A, H2-B, H3 ve H4 tür.

 

            Yukarıda geçen vize türleri dünya üzerinde en çok kullanılan vize türleridir. Bu vize türleri ve bunun gibi daha birçok vize türünde başvuru aşamaları ve gidişat yolları farklı olmaktadır. Bu kadar uzun ve yorucu diplomatik işlemlerin bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi oldukça zor ve zahmetli olabilmektedir. Bu sebeple Ümraniye vize ofisleri ve Ümraniye vize büroları sizin için en iyi ve en etkili tercih olacaktır. Yapacağınız birkaç küçük başvuru ve evrak işleminden sona arkanıza yaslanıp vize sonuçlarınızı beklemek sizin için hayal olmaktan çıkacaktır.

 

 Başvuru Aşamaları

 

            Bütün bu bilgilerden sonra Ümraniye vize büro ve ofislerinden birine başvuru yapmak istiyorum fakat nasıl yapacağım diyorsanız yapmanız gerekenler pek de büyütülecek tarzda değildir. İlk olarak seyahatinizin amacını ve size en uygun türü belirlemelisiniz, bu bağlamda uzmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha sonra temsilcimiz tarafından durumunuza uygun evraklar tarafınıza teslim edilecektir. Doldurmuş ve tamamlamış olduğunuz evrakları hazır bir şekilde Ümraniye vize ofisimize gönderdikten sonra, evraklarınızın teslim alındığı bilgisi tarafınıza bildirilecek ve size en uygun günde başvuru randevusu verilecektir. Eğer başvuru onayınız gerçekleşir ise pasaport onayı sunulacak ve vizeli pasaportunuz adresinize karlanacaktır. Bu kadar basit.

 

 Vizeye Giden Her Adımda Yanınızdayız

 

            Ümraniye vize ofis ve büroları çalışanları sizin vize müsabakanızda her adımda yanınızda ve tam arkanızda durarak destekçinizdir. Uzun ve sıkıcı işlem yükünden sizi kurtarmakla birlikte sizin için en önemli şeyin zaman olduğunu bilip ve bu bilinçle olabildiğince hızlı sonuçlar alabilmenizi sağlamak amacı ile tıpkı karınca misali çalışmalarına ara vermeden ve özveri ile yapmaktadır. Ümraniye vize ofis ve büroları hafta içi her gün ve cumartesi öğleden önce olmak üzere haftanın 6 günü açık ve sorunlarınızla mücadele etmek için hazır bulunmaktadır. Ayrıca Ümraniye vize ofis ve bürolarına isterseniz telefon, mail, faks ve posta yoluyla da ulaşabilir ve bütün sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 

 Neden Ümraniye Vize Ofisi

 

            Piyasadaki yüzlerce ofis arasından seçim yapmak tabi ki zorlu olacaktır. Eğer seçim kriterlerinize uygun bir seçenek bulamıyorsanız sizin için en iyi seçeneği her zaman Ümraniye vize ofis ve büroları sunacaktır. Hızlı, temiz ve disiplinli çalışma sistemi, güler yüzlü, inavatif ve üst düzey beceri, yeteneklere sahip çalışanları ile 7/24 hizmetinizde olan Ümraniye vize ofis ve büroları en etkin tercihiniz olacaktır. Yılların tecrübe ve deneyiminin harmanlandığı ofiste istekleriniz en önemli kriterler haline gelecek ve hedef odaklı çalışmanın manasını tam anlamıyla kavrayacaksınız.

 

            Ayrıca ofis bünyesinde bulunan güler yüzlü çalışanların enerjileri ile sizlere sunduğu ikramlar ve fırsatlar ile de kendinizi güvende hissetmenin ve tamamıyla mutlu, huzurlu bir vize başvuru aşamasına sahip olacaksınız. Siz ofiste kahvenizi yudumlarken işlemleriniz çoktan başlamış olacaktır ve de size sadece kahvenizin mükemmel lezzetti eşliğinde güzel bir sohbette bulunmaktan başka bir seçenek bırakmayacaktır. Ofis çalışanları ve yetkilileri ile sürekli temas halinde bulunup muazzam bir koordinasyon sürecinin içinde bulunarak başvurunuzun adım adım ilerleyiş sürecinin içinde bulunacak ve her adımda başvurunuza müdahale etme şansı tanıyarak daha hızlı bir ilerleyiş kaydetme adına sizde bu aile ile birlikte hareket etme fırsatı yakalamış olacaksınız. Hiç durmadan kararınızı verip dünyayı tanımaya başlamak için hemen harekete geçebilirsiniz.